Makedonya Üniversiteleri Sosyal Yaşam

Makedonya Üniversiteleri Sosyal Yaşam

Eğitim, konaklama ve sosyal yaşam olarak Makedonya Avrupa da yapılacak giderler ile Türkiye de yapılacak giderleri kıyasladığımızda Makedonya Avrupa’nın Türkiye’nin birçok şehrinde ki yaşamdan daha hesaplı olduğunu fark ederiz.

Makedonya Üniversiteleri sosyal yaşam Türkiye’den çok daha ucuz bir şekilde sağlanır. İki kişilik bir evin kirası evdeki eşyaları ile birlikte 750 TL civarındadır(Yerine ve Muhitine Göre Farklılık Gösterebilir). Türkiye’de bu miktar oldukça fazla olacaktır. Normal bir evde ödenen sabit giderler yani kira, elektrik, su, doğal gaz, internet gibi giderlerden aylık kişi başına ödenmesi gereken rakam minimum 700 – 1000 TL civarındadır (Kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir). Bu rakamlar şehir merkezi ya da şehirden uzak olan yerleşim yerlerine göre değişiklik göstermektedir. Sosyal yaşam için gerekli olan tutar kişinin sosyal hayatına ve harcama limitine göre değişiklik göstererek minimum 400 – 800 TL arasında değişiklik göstermektedir.

(Not: Verilen Rakamlar Kesin Değildir Değişkenlik Gösterebilir, Kişiden Kişiye Göre Değişkenlik Gösterebileceğinden Bu Konuda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hiçbir şekilde mesuliyet kabul etmez.)

Makedonya Üniversiteleri sosyal yaşam konusunda Türkiye’den oldukça düşük bir seviyededir. Türkiye’den gidecek öğrencilerin çok rahat bir şekilde, maddi anlamda sarsılmayacakları bir üniversite hayatı onları beklemektedir. Normal gelirli bir aile Makedonya Üniversiteleri sosyal yaşam konusunda zorlanmadan yaşayacaklardır.

Kategori: Haberler.