Makedonya Goce Delcev Üniversitesi

Makedonya Goce Delcev Üniversitesi

Makedonya’daki üniversitelerden biri olan Goce Delcev, çok uzun yıllar önce eğitim konusunda faaliyet vermeye başlamıştır. Makedonya Goce Delcev kaliteli hizmet anlayışını eğitim kadrosundaki uzman kişiler sayesinde gün be gün arttırmaktadır.

Makedonya Goce Delcev Makedonya’nın doğu bölgesindeki eğitim binası ile 27 Mart 2007 tarihinden bu yana faaliyet göstermektedir. Makedonya Goce Delcev eğitim ücretleri konusunda Avrupa standartlarında bir eğitim yuvasıdır. Türkiye’de birçok para dökülüp okumaktansa yurtdışında eğitim almak çok daha mantıklıdır. Yabancı dil en iyi o dili kullanan yani Türkiye dışında öğrenilir.

Makedonya Goce Delcev hem dil konusunda hem de üniversite eğitimi konusunda oldukça başarılı bir okuldur. Makedonya Goce Delcev reklamını her geçen eğitim döneminde artırarak birçok öğrenciyi kendisine çekmektedir. 15 bin mevcut öğrencili bir okuldur.

Makedonya Goce Delcev üniversitesinde ahlak anlayışı ve eğitmenlerdeki ahlak yapısı oldukça fazladır. Bu üniversitede yani Makedonya Goce Delcev üniversitesinde saygı, ahlak ve sevgi gibi kavramlar oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Dünyanın birçok ülkesinden Makedonya Goce Delcev üniversitesine gelen öğrenciler ve eğitmenler sayesinde Makedonya Goce Delcev üniversitesi tam bir karma öğrenci sistemine sahiptir. Bu nedenden dolayı öğrenciler arasında farklı kültürleri tanıma ve anlama olanağı sağlanmaktadır.

 

Makedonya Goce Delcev bölümleri birçok alanda faaliyet göstermektedir. Bölümlerin başında; Mekanik fakültesi, Ekonomi fakültesi, Turizm fakültesi, Ziraat fakültesi, Doğa fakültesi, Elektrik fakültesi, inşaat fakültesi, Filoloji fakültesi, doğal ve teknik bilimler fakültesi gibi bölümler başı çekmektedir. Türkiye’de okumak isteyip de okumayıp Makedonya Goce Delcev üniversitesinde okumak isteyen tüm öğrenciler Türkiye’de olan hemen her bölümü burada da bulabilmektedirler. Makedonya Goce Delcev üniversitesi hakkında detaylı bilgiyi Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan alabilirsiniz.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size Makedonya Goce Delcev üniversitesi hakkında aklınıza takılabilecek her türlü soruyu çözmek için uzman görevliler sizleri bekliyor olacaklar. Goce Delcev Üniversitesinde hazırlık sınıfında aldıkları dil eğitimi Makedonca’dır.

Eğitim alan öğrencilerin yüksek lisans veya doktora yapma imkanları da vardır. Öğrencilerin özgürce düşünüp kendilerini kolayca ifade edebilmeleri için bütün imkanlar sağlanmaktadır.

Goce delcev üniversitesi fakültelerinde okuyan öğrencilerin kendi ülkelerinde şuan yaşayan ve ileride yaşayacak nesiller için faydalı olabilecek şekilde yetiştirmeye çalışmayı hedeflemişlerdir. Bu hedeflerini gerçekleştirmek için öğrencilerin hayatları boyunca karşılaşabilecekleri sorunlara karşı anında çözüm üretmelerine uğraşılmaktadır. Eğitim tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak verilmektedir. Öğrencilere faydalı olabilmesi için bilimsel konferanslar yapılmaktadır.

Goce Dolcev Üniversitesi’nde 250 civarında Türk öğrenci eğitim almaktadır. 2010 yılında Goce Delcev Üniversitesi rektörü ve bazı fakültelerin bölüm başkanları Türkiye’ye dört günlüğüne ziyarete gitmişlerdir. Bu dört gün boyunca bazı üniversiteler ile görüşmüşlerdir. Niğde Üniversitesi, Nevşehir Üniversitesi ve Yozgat Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması yapmışlardır. Bu işbirliği anlaşmasına göre Makedonya ve Türkiye arasında öğrenci değişimi, idari personel değişimi uygulanabilmektedir. Goce delcev üniversitesi Makedonya’nın kuzey doğu ve güney doğu bölgesinde eğitim seviyesini arttırmak istemişlerdir. Üniversitede her malzemede son teknoloji ürünler kullanılmıştır. Üniversitenin merkezi Makedonya’nın Stip şehrindedir. Okul bünyesinde on üç fakülte bulunmaktadır. Stip dışında sekiz şehirde daha Goce Delcev Üniversitesine bağlı fakülteler bulunmaktadır. Eğitim alan öğrencilerin yaratıcı yeteneklerinin ortaya çıkması için bilimsel deneyler yapılmaktadır. Tıp bölümünde okuyan öğrencilerin klinik merkezinde staj yaparken sorumluluk alacakları meslek ile ilgili karşılarına çıkabilecek sorunlarla ilgili anında çözüm bulmak ve müdahale edebilmeleri için tam teşekküllü bir şekilde yetişmelerini sağlamaktadırlar.

Goce Delcev Üniversitesi’nin sağladığı faydaları ele alacak olursak bu üniversitede okumanın karlı olduğunu anlayacaksınız. Türkiye’de okumasını hatta iyi bir bölümde okumasını istediğiniz bir kişinin o bölümü kazanıp yerleşmesi için ilk önce üniversite sınavına iyi hazırlanması gerekir. Bu hazırlık için ya özel eğitim verecek birkaç öğretmen ile görüşülmesi gerekir bu yüksek bir maliyet olacaktır ya da dershaneye göndermektir buda bir maliyettir. Sonunda üniversite sınavını kesin olarak kazanılıp kazanılmayacağı belli değildir kazansa bile istediğiniz bölüm için bu puan yetecek midir? Bu sorulara gerek kalmadan Goce Delcev Üniversitesi’ne dershaneye verilecek para yerine 3 yıl para ödenir ama sonunda istediğiniz bölümden tam donanımlı olarak tüm dünyada geçerli olacak bir diploma ile mezun olunacaktır.

Kategori: Haberler.