Makedonya Üniversitesi

Makedonya Üniversitesi

Makedonya Üniversitesi lise mezunu Türk öğrencileri bekliyor! LYS derdi olmadan doğrudan istediğiniz üniversite’de istediğiniz bölümü okuma fırsatı!

2003′te Bologna Sürecine dahil olan, 2005′ten beri Avrupa Birliği adaylığını sürdüren, yaklaşık 6 asır Türk hakimiyetinde kalan ve 2 milyon nüfusunun yaklaşık %5′i Türk olan Makedonya bugün sizleri Üniversite eğitimi için davet ediyor.

Makedonya Üniversitesi YÖK tarafından tanınan yükseköğretim kurumlarıdır. ,İngilizce ve Makedonca eğitim almak mümkün

Dilerseniz anadilinizde olarak dilerseniz bir slav dili olan Makedonca, dilerseniz de İngilizce eğitim alabilirsiniz. Üstelik YÖK tarafından tanınan üniversitesi’nden mezuniyet sonrası YÖK’e denklik için başvurabilirsiniz.

Makedonya Üniversitesi Eğitim ve yaşam masrafları çok ekonomiktir

Makedonya’da üniversite eğitim maliyetleri  Türkiye’deki ve Kıbrıs’taki özel üniversitelerden çok daha ekonomiktir,  Makedonya’da yıllık 1.800 – 7.000 TL arasında değişen rakamlarla  Üniversite okunabilirken Türkiye’de bu rakam yıllık  18.000 – 30.000 TL’dir.

Makedonya’da alınan diplomanız Avrupa Birliğinde de tanınıyor!

Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Makedonya’da alacağınız diplomalar tüm Avrupa’da geçerli.

Hem üniversite mezunu olun hem de birkaç dil öğrenerek donanımlı hale gelin!

Yurtdışında okuyan öğrencilerimiz mezun olurken hem bulundukları ülkenin dilini hem de İngilizceyi öğrenerek mezun olmakta, dolayısı ile birer dünya vatandaşlığına da sahip olmaktadırlar. Slav dili olan Makedonca ile Bulgarca ve diğer Slav dillerini anlayıp konuşabilir,  Rusça öğrenirken de zorlanmazsınız.  Zira dil bilmek ilerde size çok avantajlar sağlayacak.

Kategori: Haberler.