Üsküp Makedonya Üniversitesi

Üsküp Makedonya Üniversitesi

Avrupa Üniversitesi kuruluş tarihi 2001 yılı olmasına rağmen ilk akreditasyonu olan makedonya üniversitesi ünvanına 2005 yılında kavuşmuştur.

Makedonya Avrupa Üniversitesi, 13 yıl gibi eğitim hayatında çok hızlı bir gelişim göstererek büyük bir saygınlık ve güven kazanmıştır.Makedonya üniversiteleri arasında hatrı sayılan bir üniversitedir. Sunmuş olduğu modern yüksek teknolojik eğitim araç ve şartlarıyla birlikte sunduğu eğitim kalitesi ile büyük bi öğrenci kitlesine sahiptir.IACBE kurumundan akredite alan ve “İmkanlar Ülkesi” diye tanıdığımız Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) diploması tanınmaktadır.

Büyük başarıların yazılı olduğu bir sayfanın altında imzası olan bu kurumun bir başarısı var ki çok sık raslanmamakta. Makedonya’da eğitime yeni bir bakış açısı kazandıran bu başarının adı “ Eğitim”. Herhangi bir imtihana girmeden ve herhangi bir koşul gözetilmeden Üniversite kapılarını okumak isteyen öğrencilerimize açmıştır.

Yurtdışında ingilizce,fransızca ,italyanca veya bulunduğu ülkenin dilinde üniversite eğitimini tamamlayan bir çok  öğrenci vardır, bilinmeyen ise  artık Dilinde  Makedonya ‘da eğitim mümkündür , bu gelişme Makedonya’da Türklerin dünya büyükleriyle aynı seviyede saygınlık kazanmış olduğunun  bir başlangıç işaretidir.

Üniversitenin bünyesinde 9 fakülte bulunmaktadır :

Diş Hekimliği Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Fizik Tedavi Fakültesi

İktisat Fakültesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Bilişim Fakültesi

Dedektiflik ve Kriminoloji Fakültesi

 

 

Yukarıda belirtilen tüm fakültelerde Eğitim  verilmektedir, fakat bir çok vatandaşımızın tercihi Diş Hekimliği,Eczacılık,Hukuk ve Fizik Tedaviden yanadır.

 

Üsküp Makedonya Üniversitesi, son zamanlarda tercih edilesi üniversiteler arasındadır. Üsküp Makedonya Üniversitesi için kayıt yaptıracak öğrenciler üniversitenin eğitim dilinin olduğunu göreceklerdir. Üsküp Makedonya Üniversitesi’nde YÖK tarafından tanınmaktadır.  Eğitim konusunda öğrencileri üzmeyen Üsküp Makedonya Üniversitesi Makedonyanın son yıllarda en çok tercih edilen üniversiteleri arasında görülmektedir. Üsküp Makedonya Üniversitesi 2001 yılında eğitim hayatına başlamış olup 2005 yılında Makedonya tarafından resmen tanınmıştır. Konularında ve alanlarında uzman eğitmenleri, teknolojinin tüm imkânlarını kullanan Üsküp Makedonya Üniversitesi bünyesindeki öğrencilerin ufuklarına ışık tutmaktadır. Gelecek adına atılabilecek adımlardan birisidir. Ücretlerinin uygunluğu ve eğitim dilinin olması sebebiyle Üsküp Makedonya Üniversitesi Türk öğrencilerin tercih sırasında araştırma yapacakları üniversiteler arasında birinci sırada gelmektedir. Üsküp Makedonya Üniversitesi, Türkiye’de hali hazırda bulunan bölümlerin hemen hepsini bünyesinde taşımaktadır. Sağlıktan, mühendisliklere, öğretmenlikten ekonomi bölümlerine kadar uygun fiyatlarla eğitim görüp, diploma denkliğinden yararlanıp ülkemizde iş imkânına sahip olabilirsiniz.

Kategori: Haberler.